Av. Nilay Parlar – İNEGÖL İDOHA Başkanı – Marmara Fed.

İnegöl Belediyesi’nin Marmara FED kurucu derneklerinden İDOHA ve İFSAD işbirliği ile düzenlediği ‘Sokak Hayvanları ve Şehir’ konulu fotoğraf yarışması sona erdi. Adem Akçora’ya ait “Sigortalı Kedi” isimli fotoğraf 1’inci olurken, fotoğraflar AVM’de açılan sergide izlenime sunuldu.
73 eserin katıldığı yarışmada Adem Akçora’nın “Sigortalı Kedi” isimli fotoğrafı birinci oldu. Yarışmaya katılan fotoğraflar bugün İnegöl AVM sergi salonunda açılan sergiyle izlenime sunulurken, sergi açılışında dereceye girenlere de ödülleri verildi.

Sergi açılışında bir konuşma yapan İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Yarışmanın jürisi İDOHA Başkanı Nilay Parlar, Basın Halkla İlişkiler Müdürümüz Ahmet Bayhan, İFSAD Onursal Başkanı İbrahim Peynirci, İFSAD Başkanı Dinçer Dışbudak ve İFSAD üyesi İsal Akalın’dan oluştu. 5 kişilik jüri heyetimiz vardı. 73 fotoğraf yarışmaya katıldı. 34 fotoğraf seçilerek bir üst tura alınmış. Ardından da 10 fotoğrafa indirilmiş ve 10 fotoğraf arasından 3’ü ilk 3 ve 2’si mansiyon olmak üzere 5 fotoğraf dereceye girmiştir” dedi.
AMAÇ FARKINDALIK OLUŞTURMAK Aktaş, sokak hayvanlarının duygu ve estetiğini ön plana çıkararak sokak hayvanlarıyla ilgili bir farkındalık ortaya çıkarmak amacıyla bu yarışmanın düzenlendiğini de vurguladı. DERECEYE GİREN ESERLER Alinur Aktaş’ın konuşmasının ardından, yarışmanın jüri heyeti tarafından mansiyon ödülüne layık görülen; ‘3 Arkadaş’ isimli eserin sahibi Mutlu Çayhan ve ‘19 901’ eserin sahibi Serap Korkmaz’a taşınabilir bellek hediye edildi. Yarışmanın 3’üncüsü ‘Siyah İnci’ isimli eserin sahibi Murat Özbay olurken, 2’nci ise ‘Takip 2’ isimli eseriyle Şenol Sevim oldu. 73 eser arasında Adem Akçora’nın objektifinden ‘Sigortalı Kedi’ isimli eser birincilik ipini göğüsledi. Ödüllerin verilmesinin ardından sergi izlenime açıldı. Birbirinden güzel eserlerin yer aldığı sergi, vatandaşların da yoğun ilgisini çekti.