Bursa Baro Tiyatrosu “Tiyatro Advocato”, meslek şehidi Avukat Özgür Aksoy’un anısına Ivan Sergeyevic Turgenyev’den “Babalar ve Oğullar” adlı oyunu ilk kez bu gece BAOB Oditoryum’da sahneledi

Oyunu Bursa Barosu Saymanı Av. Metin Öztosun, Bursa Milletvekili Av. Nurhayat Altaca Kayışoğlu ile şehit Avukat Özgür Aksoy’un eşi Çiğdem Aksoy, oğlu, kardeşleri Onur ve Önder Aksoy izledi.

Av. İzzet Boğa’nın yönettiği oyunun oyuncuları ise İsmail Metin, Murat Özdemir, Umut Mısır, İsmail İşyapan, Süheyla Toppamuk, Alkan Hazar Arkan, Hande Yiğitarslan, Arzu Erdoğan Bostancı, Sevil Koyuncu, Didem Talgir, Çetin Cambaz, Selin İlkiz Öztürk, Türker Sarnık ve İnci Kutgün…

Yardımcı yönetmenliğini Aykan Yılmaz’ın üstlendiği oyunda Hande Yiğitaslan asistanlık yaptı. Sahneyi Merve Ergenoğlu tasarlarken, ses efektini Ertuğ Bayraktar, kostümleri Aslıhan Pekün ve İnci Kutgün tasarladı. Işıktan Bahadır Hançer, aksesuardan Edanur Şenyüz, dekor uygulamadan da Engin Taygun sorumluydu.

Oyunun sonunda izleyiciler ayakta alkışlarken, Bursa Barosu Saymanı Av. Metin Öztosun, Yönetmen İzzet Boğa’ya ve tüm oyunculara çiçek verdi.